Dobierzemy kable grzewcze dla każdego, nawet nietypowego zastosowania

Wykonujemy:
  • projekty,
  • montaż,
  • lokalizację uszkodzeń.
  • ul.Bartycka 175 pawilon L, 00-716 Warszawa
  • faks: 22 851 64 34
  • tel.: 22 851 64 34, 601 244 432
 

Maty grzewcze firmy RMS HEATING  mogą służyć, jako podstawowy system grzewczy we wszystkich rodzajach budownictwa mieszkaniowego i we wszystkich pomieszczeniach przemysłowych.
Montaż: Matę należy rozłożyć na posadzce na próbę.
Kładzie się ją przewodami do dołu w odstępach 5cm  od ściany. Następnie w odpowiednim miejscu trzeba przeciąć siatkę z włókna, uważając przy tym, by nie uszkodzić przewodów, należy tak manewrować odcinkami maty, aby pokryć nimi całą wolną powierzchnię przeznaczoną do ogrzewania.
Znacznie większą wygodę montażu zapewniają maty jednostronnie zasilane niewytwarzające pola elektro magnetycznego. Maty dwustronnie zasilane, w których przewody zasilające są podłączone do obydwu końców, trudniej ułożyć tak, by przewody spotkały się w puszce podłączeniowej, dodatkowo wytwarzają szkodliwe dla zdrowia pole elektromagnetyczne.
Po rozłożeniu i przymocowaniu matę pokrywa się cienką warstwą kleju i na niej układa posadzkę.
Bardzo ważne jest, by materiały, z których zostaną wykonane posadzki, nie miały zbyt dużego oporu cieplnego. Najbardziej odpowiednie będą terakota, gres, marmur czy granit. Nie powinno się jednak stosować zbyt dużych elementów (ponad 30 x 30 cm), bo pod wpływem temperatury beton rozszerza się dwa razy bardziej niż materiały ceramiczne i mogłyby one popękać. Spoiny między płytkami trzeba wypełniać uelastycznioną fugą. Gdy zdecydujemy       się na wykładzinę, musimy zwrócić uwagę czy posiada ona znak dopuszczający do stosowania na ogrzewanych podłogach (pokazany obok).

Jeżeli na podłodze z ogrzewaniem elektrycznym zamierzamy ułożyć panele lub drewno, trzeba dowiedzieć się, czy wybrany przez nas materiał nadaje się do wykończenia takiej podłogi i czy nie zawiera substancji, które pod wpływem podwyższonej temperatury mogą się stać szkodliwe dla zdrowia. Istotna jest tak zwana maksymalna temperatura robocza pokrycia (określana przez producenta) oraz jego grubość (decydująca o oporze cieplnym). Należy wybierać tylko drewno o małym skurczu i długim czasie osiągania równowagi higroskopijnej, na przykład: dąb, merbau, tek. Na podłodze z ogrzewaniem nie powinno się kłaść parkietu grubszego niż 1,5-centymetrowy. Grubszy nie tylko za bardzo ograniczy przekazywanie ciepła, ale też powstaną w nim większe szczeliny. Jeśli chcemy poprawić przewodzenie ciepła przez taką posadzkę, należy przykleić panele do podkładu. Ich krawędzie powinny być łączone na zatrzask,   a nie na klej, wtedy posadzka będzie bardziej odporna na odkształcenia.